6. Sinepark’ın Finalistleri ve “Aklımızda Kalanlar”

Kısa filmcileri Türkiye’de son yıllarda canlanan “tür” sinemasına teşvik etmek amacıyla Galatasaray Üniversitesi MEDİAR (Medya Çalışmaları, Araştırma ve Uygulama Merkezi) tarafından düzenlenen Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali’nde, bu yıl toplam altı kategoride başvuran 162 film arasından ön değerlendirme jürisinin belirlediği 32 finalist yarışacak.

Korku Tüneli’ne başvuran ve finale kalmaya hak kazanan aday filmlerin diğer kategorilere daha uygun bulunması sonucu bu yıl Korku Tünel’siz yapılacak Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali’nin finalistleri; yönetmen Seren Yüce, oyuncu Serdar Orçin, yapımcı Tolga Esmer, sinema yazarı Ceyda Aşar, belgesel sinemacı ve festival yönetmeni Melek Özman, görüntü yönetmeni Eyüp Boz ve yapımcı Fuat Erman’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Lise öğrencilerinin kısa filmlerinin yarıştığı “Atlıkarınca” bölümünün kazananını ise Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon-Sinema alanı dördüncü sınıf öğrencileri seçecek.

Finalistler arasında yer alamayan fakat ön değerlendirme jürisinin aklında yer edinen 10 kısa film de “6. Sinepark’tan Aklımızda Kalanlar” adı altında özel bir seansla izleyiciye ulaşacak.

17-21 Aralık tarihleri arasında ilk kez T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirilecek ve festival mekanları arasına Pera Müzesi ve İstanbul Modern’i de ekleyen 6. Sinepark’ın detaylı gösterim programı çok yakında bu sayfalarda…

Komikaze – Finalistler

1982, Yıldıray Yıldırım (7’ 36’’)
İktidar-sız, Betül Yıldırım (13’ 30’’)
Bir Kurabiye Masalı, İlkyaz Kocatepe (15’ 14’’)
Dönüşüm “dönüşebildiğimiz kadar…”, Gülten Taranç (15’)
Büyük Kapışma, Orkun Doğanay Kömürgöz (3’ 25’’)
Küçük Bir Müdahale, Caner Kaya (3’ 23’’)
Dedeler En İyisini Bilir, Nehir Tuna (20’)

 

Alabora – Finalistler

Musa, Serhat Karaaslan (18’)
Evicko, Ziya Demirel (13’ 20’’)
Ekmek, Koray Sevindi (8’ 28’’)
Fidan, Burak Varlık-Önder Menken (8’ 25’’)
Buhar, Abdurrahman Öner (12’)
Boşluk, Onur Güler (18’ 30’’)
Kayıtsız Durumlar, H. Mirza Aydın (4’ 47’’)
Prickle, Övünç Güvenışık (8’ 42’’)
Kabuk, Pelin Boga (7’ 29’’)
Evren’in Sonu, Eli Kasavi (18’ 40’’)

 

Labirent – Finalistler

Kafes, Oğuzhan Akalın (12’)
Aralık, Hüseyin Mert Erverdi (9’ 50’’)
On, Ece Ger (18’ 40’’)
Kent Sürgünleri, Emrah Çam (3’ 57’’)
Ben Saksı Değilim, Burak Serin (13’ 30’’)

 

Çarpışan Aramalar – Finalistler

Bay Siebzehnruebl, Tuna Kaptan (18’ 40’’)
Hala, Veysel Akşahin (20’)
Maya, Rodi Yüzbaşı (27’)
DOM, Halil Aygün (21’ 53’’)
Bir Yumruk Bir Umut, Melih Mert Baykal (21’ 01’’)

 

Atlıkarınca – Finalistler

Kısa Devre, Bartu Kristal (5’ 30’’)
Sokaktan İnleyen Nağmeler, Bartu Kristal (21’ 18’’)
Rozerin, Zeynep Dilan Süren (7’ 20’’)
Tek Yön, Berk Kuşbeygi (3’ 23’’)
Ayna, Samet Yalçın (4’ 12’’)

 

6. Sinepark – Aklımızda Kalanlar

Altı Pas, Boğaç Soydemir (10’) – Komikaze
Modern Zamanlar, Aykut Alp Ersoy (8’ 10’’) – Komikaze
Kadife Çoraplar, A. Baturay Tavkul (6’ 20’’) – Alabora
Döngü, Hakan Büyük (7’ 58’’) – Alabora
Gölge Oyunu, Sinan Sertel (5’ 35’’) – Alabora
Filmin Adı Yok, Ozan Sertdemir-Mert Erez (5’ 24’’) – Alabora
Flip, Mustafa Yol (4’ 43’’)  – Labirent
Son Amazon, Elif Demoğlu (22’ 40’’) – Çarpışan Aramalar
BİZ, Denizcan Kabaş (21’ 49’’) – Çarpışan Aramalar
Eyvah Babam Emekli Oldu!, Bilgi Diren Güneş (10’) – Çarpışan Aramalar
Reklamlar
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.