7. Sinepark’ın Finalistleri ve “Aklımızda Kalanlar”

Bu yıl ilk defa online başvuru kabul eden Sinepark’ın ön değerlendirme jürisi, katılım koşullarını yerine getiren 216 kısa film arasından Belmin Söylemez, Tülin Özen, Cüneyt Cebenoyan, Nida Karabol Akdeniz ve Deniz Eyüpoğlu Aydın tarafından değerlendirilecek 28 finalisti belirledi. Bu 28 kısanın 9’u dram türüne giren kısa filmleri ağırlayan “Alabora” kategorisinde, 7’si sadece korku, aksiyon, fantastik ve bilimkurgu türündeki kurmaca kısalara açık “Korku Tüneli”nde, 5’i kısa belgesellerin karşı karşıya geldiği “Çarpışan Aramalar”da, 4’ü komedilerin mekânı “Komikaze”de ve son 3’ü de geçen seneden beri deneysel kısalara kapılarını açan “Labirent” kategorisinde yarışacak.

Liselerarası yarışma bölümü “Atlıkarınca”nın 7 finalisti arasından kazananı ise her yıl olduğu gibi Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon-Sinema alanı dördüncü sınıf öğrencileri seçecek.

Finalistler arasında yer almayan fakat ön değerlendirme jürisinin aklında yer edinen 15 kısa film de “Aklımızda Kalanlar-Kurmaca” ve  “Aklımızda Kalanlar-Belgesel” adları altında iki özel seansla izleyiciye ulaşacak.

2-6 Aralık tarihleri arasında ikinci kez T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirilecek ve festival mekânları arasına İstanbul Modern’in yanı sıra Beyoğlu Sineması’nı da ekleyen 7. Sinepark’ın detaylı gösterim programı ve süprizleri çok yakında bu sayfalarda…

7. Sinepark’in Finalistleri ve Aklimizda Kalanlar

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.