En İyi Yerli Kısalar ve Oscar Adayı Animasyonlar 7. Sinepark’ta

Sinepark 2-6 Aralık’ta Galatasaray Üniversitesi, Fransız Kültür Merkezi, İstanbul Modern ve Beyoğlu Sineması’nda

sinepark 2013 gösterim afisiSON2 – 6 Aralık tarihleri arasında T.C.  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile  gerçekleştirilecek Sinepark, bu yıl festival mekânları arasına İstanbul Modern’in yanı sıra Fransız Kültür Merkezi ve Beyoğlu Sineması’nı da ekledi. 35’i finalist 50 kısa filmin yanı sıra “tür” sineması odaklı konferans, çalıştay, panel ve özel gösterimler de 7. Sinepark’ın etkinlikleri arasında yer alacak.

7. Sinepark Gösterim Programı için lütfen tıklayınız

Bu yıl, Alabora’ya başvuran 88 kısaya karşılık yalnızca 12 Komikaze başvurusu alan Sinepark bu konuda sözü ilk uzun metrajı “Karnaval” ile dram, melodram ve komedinin sınırlarında gezinen Can Kılcıoğlu’na bırakacak. “Yoldaki Kedi” isimli kısa filmi 2008’de “Sinepark’ın En İyi Filmi” seçilen Can Kılcıoğlu ile söyleşi, 5 Aralık’ta “Karnaval” özel gösterimini takiben İstanbul Modern’de yapılacak.

Sinepark’ın 2013 süprizi ise Oscar adayı kısa animasyonlar. Oscar özel seansı 6 Aralık Cuma günü saat 13.00’te Shorts TV işbirliği ile Galatasaray Üniversitesi Aydın Doğan Salonu’nda gerçekleştirilecek. Yine 6 Aralık’ta Beyoğlu Sineması’nda yapılacak ödül töreninde ise kategori birincileri ana sponsor Grundig tarafından ödüllendirilecek. Türkiye’den ilk ve tek festival ortağı olarak Sinepark’ı seçen Shorts TV de belirleyeceği bir filmin uluslararası dağıtımını üstlenecek.

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.