8. Sinepark’ın finalistleri belli oldu

Sinepark’ın ön değerlendirme jürisi, 225 kısa film arasından Hüseyin Karabey, Sevilay Demirci, Müge Turan, Çiçek Kahraman ve Caner Özyurtlu tarafından değerlendirilecek 28 finalisti belirledi. Bu 28 kısanın 9’u dram türüne giren kısa filmleri ağırlayan “Alabora” kategorisinde, 2’si sadece korku, aksiyon, fantastik ve bilimkurgu türündeki kurmaca kısalara açık “Korku Tüneli”nde, 7’si kısa belgesellerin karşı karşıya geldiği “Çarpışan Aramalar”da, 4’ü komedilerin mekânı “Komikaze”de ve son 6’sı da bu yıl üçüncü defa deneysel kısalara kapılarını açan “Labirent” kategorisinde yarışacak.

Liselerarası yarışma bölümü “Atlıkarınca”nın 5 finalisti arasından kazananı ise her yıl olduğu gibi Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon-Sinema alanı dördüncü sınıf öğrencileri seçecek.

Finalistler arasında yer almayan fakat ön değerlendirme jürisinin aklında yer edinen 20 kısa film de “Aklımızda Kalanlar-Kurmaca” ve “Aklımızda Kalanlar-Belgesel” adları altında iki özel seansla izleyiciye ulaşacak.

9-11 Aralık tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirilecek ve festival mekânları arasına Pera Müzesi’ni de ekleyen 8. Sinepark’ın detaylı gösterim programı ve süprizleri çok yakında bu sayfalarda…

8. Sinepark’in Finalistleri ve Aklimizda Kalanlar

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.