Katılım Koşulları

1-Yarışmaya 20 dakikadan kısa kurmaca ve 30 dakikadan kısa belgesel filmler katılabilir.

2-Yarışmaya katılacak filmlerde çekim formatı açısından bir sınırlama bulunmamaktadır.

3-Yarışmaya 2013 yılında ve sonrasında yapılmış filmler katılabilir.

4-Aynı yarışmacı birden çok filmle yarışmaya katılabilir.

5-Daha önce başka yarışmalara katılmış ve ödül almış filmler bu yarışmaya katılabilirler.

6-Sineparkta filmler türlerine göre farklı kategorilerde değerlendirilir.

7-Kategoriler komikaze, alabora, korku tüneli, labirent, atlıkarınca ve çarpışan aramalar olarak belirlenmiştir. Kategorilerin içeriği hakkında ayrıntılı bilgi için türler bölümüne bakınız.

8-Yarışmacılar filmlerinin hangi kategoride yarışacağını online başvuru formunu doldururken belirtirler.

9-Sinepark komitesi gerekli gördüğü koşullarda filmin yarışacağı kategoriyi başvuru sahibini bilgilendirerek değiştirme hakkına sahiptir.

10-Bir kategoriye 3 filmden az başvuru olması halinde söz konusu kategorideki filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

11-Yarışmaya son katılım tarihi 4 Ekim 2015 olup, bu tarihten sonra  yapılan online başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

12-Katılımcılar son başvuru tarihine kadar https://sinepark.wordpress.com/online-basvuru/ adresinde bulunan “Online Başvuru” formunu doldurmalıdır. Formu doldururken;

  • YouTube, Vimeo, Dailymotion gibi video barındırma hizmeti sunan sitelere ya da kişisel web sitesi / bloglara yüklenecek kısa filmlerin web bağlantıları paylaşılmalıdır.
  • Kısa filmin web bağlantısının şifreli olması durumunda şifre de festival yönetimi ile paylaşılmalıdır. Festival süresi boyunca bağlantının doğru çalışması başvuru sahibinin sorumluluğundadır.

Çalışmayan bağlantılar, iletişim bilgileri eksik başvurular değerlendirmeye alınmaz.

13-Filmler  10 Ekim- 20 Kasım 2013 tarihleri arasında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin görevlendireceği ön kurul tarafından değerlendirilecek ve yarışmaya katılmaya hak kazanan filmler belirlenecektir. Finalistler ve (varsa) gösterim programına alınan kısa filmler Sinepark’ın bloğunda ilan edilecek ve sahipleri ile irtibata geçilecektir.

14-Festival yönetiminin talep etmesi durumunda finalist eserlerin sahipleri Sinepark’ın posta adresine gösterim kopyası, filmleri ile ilgili görsel malzeme ve imzalı onay belgesi göndermekle yükümlüdür. Aksi takdirde filmleri jüriye sunulmaz.

15-Yarışmaya katılan filmlerin, yönetmenlerine haber vermek ve onayını almak koşulu ile ticari amaç gözetmeksizin düzenlenen gösterimlerde yer alması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.

16-Filmlerin gösterimleri esnasında 3. kişilerden doğabilecek telif problemleri başvuru ve eser sahibinin sorumluluğundadır.

17-Ön elemeyi geçen ve gösterim programına alınan kısa filmler 2 – 4 Aralık 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Sinepark Kısa Tür Filmi Festivalinde gösterilecektir.

18-Sineparka katılım koşulları 18 maddeden oluşur ve her başvuru sahibi bu koşulları kabul etmiş sayılır. Sinepark yetkilileri katılım koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptirler.